Медицинските сестри в Русе се топим като снега!
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 2
От началото на тази година заплатите на медицинските сестри в детските заведения би трябвало да станат 700 лева.
Обещаното увеличение на възнагражданията обаче не се е случило досега, въпреки уверенията на правителството, алармира Кис 13.
Затова медицинските сестри в Русе обмислят стачка, ако не получат новите по-високи заплати. До седмица ще стане ясно кога ще започнат протестните действия, които първо ще бъдат символични, а след това ще преминат в ефективни.
Необходимо е дофинсиране от още близо 500 хиляди лева, за да може да бъде изпълнен колективният трудов договор.























Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“
Илияна Йотова: България държи златна карта
Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...