Локо Русе пропусна да разгроми Ботев Нови пазар

0
Станимир Ангелов и Дениз Неджмиев бяха точни за успеха на „железничарите“ в двубоя, игран на стадион „Дунав“

Локомотив (Русе) стигна до логична победа с 2:0 срещу Ботев (Нови пазар) в среща от XX-ия кръг на Североизточната трета лига. Станимир Ангелов и Дениз Неджмиев бяха точни за успеха на „железничарите“ в двубоя, игран на стадион „Дунав“.

Мачът очаквано премина изцяло под диктовката на русенския тим. Гостите от Нови пазар, изглежда, дошли с мисълта да не допуснат загуба с по-голям резултат, стояха плътно прибрани отзад.

В 23-ата минута Станимир Ангелов получи добър извеждащ пас и откри за „железничарите“. До края на полувремето с редица пропуски се отличиха Хараланов, Станчев и Недков.

След подновяването на играта футболистите на Локо (Русе) затегнаха обръча около вратата на гостите, търсейки настойчиво решителен втори гол. Точка на многобройните пропуски сложи Дениз Неджмев едва в 88-ата минута. Тогава той засече една центрирана от Мартин Иванов топка и с хубав удар от въздуха намери мрежата на противника за крайното 2:0.

Създадохме много добри положения, но не успяхме по-рано да си вкараме втория гол и да заиграем по-уверено до края. На практика почти всички наши футболисти на терена направиха пропуски. Все пак стигнахме до закономерна победа. Шансовете ни за класиране в „първата шестица“ зависят в голяма степен от следващото ни гостуване в Бяла. Един успех срещу „Бенковски“ ще улесни задачата ни. Но там по традиция се играе трудно и ще трябва да вложим всичко, което зависи от нас, за да прибавим нови три точки към актива ни“, коментира след мача старши треньорът на Локомотив (Русе) Ивайло Кирилов.

Областното дерби на Трета лига между беленските „войводи“ и русенските „железничари“ е другата неделя, 31 март, от 15:00 часа.

Съставът на Локо (Русе) срещу Ботев (Нови пазар): Радосвет Христов, Мартин Рачев, Огнян Брайнов (75′ – Кристиян Атанасов), Владимир Перчемлиев, Мартин Иванов, Мерт Хасан, Мартин Недков, Станимир Ангелов (82′ – Даниел Костадинов), Динко Станчев, Дениз Неджмиев, Радомир Хараланов.