Лекция за героизма на русенци изнесоха ученици от СОУ “Христо Ботев"
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0
XXII Конференция по история и цивилизация на тема „Героизмът и признателността на русенци“ се проведе днес, 20 май, в Регионалeн исторически музей – Русе.
Тя се организира от СОУ „Христо Ботев“ - Русе и е посветена на 130-годишнината от създаването на Пети пехотен Дунавски полк и 100-годишнината от началото на Първата световна война.
Гости на конференцията са капитан инж. Димитър Вълков, председател на Управителния съвет на Регионалния съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва, Теодор Коцев, директор на СОУ „Христо Ботев“, о.з. Людмил Марков, о.з. г-н Радославов, полковник Антонов, Хачик Лебикян, автор на книгата „Паметникът на Пети пеши Дунавски полк“ и г-жа Албена Господинова, учител по история.


























Християн Мицкоски: Няма да отстъпим пред България нито...
Младежите обявиха война на модела "Борисов – Пеевски"
Приятел на прегазеното от влак момче се опитал да го спаси в...
Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...
Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...