Каракачанов иска да се забрани вносът на плодове и зеленчуци

0
Вицепремиерът предлага нов по-лесен режим за достъп на земеделските работници до полето
Вицепремиерът предлага нов по-лесен режим за достъп на земеделските работници до полето

Министърът на икономиката да забранява временно вноса и продажбата на плодове и зеленчуци във времето на сезона на прибиране на българските плодове и зеленчуци до тяхното изчерпване на вътрешния пазар.

Това предложение е внесъл в Министерския съвет вицепремиерът Красимир Каракачанов, съобщи ВМРО.

Целта на промените е да подпомогне засаждането, отглеждането и прибирането на земеделската продукция, осигуряваща прехраната на българското население в условията на обявената пандемия от COVID-19, се казва в съобщението..

Вицепремиерът предлага нов по-лесен режим за достъп на земеделските работници до полето.

Транспортните средства да бъдат дезинфекцирани от населените места, от които тръгват, а работодателите да осигурят лични предпазни средства - ръкавици и маски, предвижда предложението. Шофьорите ще представят служебни бележки с маршрута и списък на берачите, издадени от съответния фермер.

Каракачанов предлага също да се разреши на хората с дворни места да пътуват безпрепятствено до тях, за да могат да отглеждат плодове и зеленчуци за собствено ползване. Според него бележки за пътуване могат да се издават от кмета по местонахождение на имота.

Друго предложение е мярката 60/40 да се прилага и за сезонните работници.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари