Кабинетът "Желязков" назначи трима нови областни управители

1
Правителството направи първи промени в областните администрации
Правителството направи първи промени в областните администрации Снимка: БТА

Правителството направи първи промени в областните администрации

Служебното правителство с министър-председател Димитър Желязков направи първите промени в ръководството на областните администрации в страната, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.

С решение на кабинета са назначени нови областни управители на Хасково, Шумен и Търговище, като същевременно досегашните управители са освободени от длъжност.

За областен управител на Хасково е назначена Стефка Стефанова. Тя има сериозен управленски опит в местната и областната администрация, като вече е заемала поста областен управител в периода от 2019 до 2021 година. В професионалната си биография Стефанова включва позициите заместник областен управител на Хасково и председател на Комисията по законността и нормативните актове в Общински съвет Харманли.

Област Шумен ще се ръководи от Катя Иванова - финансист по образование. В досегашната си кариера тя е заемала ключови административни постове, включително главен секретар на Областна администрация Шумен и директор на Дирекция "Гражданска регистрация, административно, правно обслужване и логистика" в общинската администрация.

Йоан Пеев поема управлението на област Търговище. Той е магистър инженер по компютърни системи и мрежи от Русенския университет "Ангел Кънчев". Пеев има дългогодишен опит в областната администрация на Търговище, където до момента е заемал поста директор на Дирекция "Административно-правно обслужване, финанси и управление на собствеността".

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • -1
    1
    нда
    Сега чакам ППДБ да ревнат, че и тези са хора на Шиши, познатия рефрен!🤣🤣🤣
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Секретна телефонна линия.
- Кой е?
- Бонд! Джеймс Бонд!
- Откъде се обаждате?
- От Кан! Тутракан!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари