Излагат на търг предбрачния договор на Наполеон и Жозефин
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0

Предбрачният договор на Наполеон Бонапарт ще бъде изложен на търг в Париж, предадоха световните медии. Документът е сключен между него и съпругата му Жозефин. Много преди предбрачните договори да станат популярна практика, френският завоевател Наполеон и бъдещата му съпруга подписват споразумение, което е запазено и до днес. "Този договор е пълен с много тайни клаузи. Може и да изглежда съвсем просто, като типично предбрачно споразумение, но ако се изучи внимателно, ни дава задълбочена информация за живота на императорското семейство", заяви Жан-Кристоф Шатаниер, експерт в аукционна къща.
В договора, подписан през 1796 година има множество неверни твърдения. Двамата бъдещи съпрузи лъжат за възрастта си. Жозефин е с 6 години по-голяма от Наполеон, което повдига съмнения относно нейната способност да го дари с наследник. Времето показва, че това действително е така и двамата се разделят по-малко от 10 години след сватбата. Въпреки това, една от най-известните двойки в световната история запазва добри отношения до края на дните си.
"В договора всичко съответства на тяхната любов, на техния съюз. Документът е едновременно политически, но и романтичен", каза експертът Жан-Кристоф Шатаниер. По-рано тази година, годежните пръстени на двойката бяха продадени за 900 хиляди евро.























Английската гимназия изпревари МГ "Баба Тонка" на матурата...
"Ивкони експрес" ще вози пътниците със стари холандски...
Пенчо Милков задвижва ремонт на мотописта "Средна кула"
Английската гимназия изпревари МГ "Баба Тонка" на матурата...
КРИБ: Държавните служители да плащат сами осигуровките си