Избраха логото на българското председателство на Съвета на ЕС
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0
Логото за българското председателство на Съвета на ЕС през 2018 г. ще съдържа три български символа - кирилицата, шевицата и българския флаг, предаде БГНЕС.
Победителят Тодор Ангелиев е събрал 76 точки от възможните 90.
Вицепремиерът и министър на образованието в оставка Меглена Кунева обясни, че логото е избрано след публичен конкурс. „Пожелавам на българското лого на добър час. Символът е ключ към въображението. 6 месеца по света това лого ще е символът на България, както е било при всички председателства досега. 180 творци изпратиха проектите си за председателството. Ще обясним защо се гордеем с нацията си и с това, което може да дадем на ЕС”, заяви Кунева. Вицепремиерът в оставка обясни, че през 2015 г. едва 3% от българите са знаели, че има председателство. 2016 г. вече 30 на сто знаят за него.





















Учители готвят ефективна национална стачка
НОИ отчита масово бягство от пазара на труда преди пенсионна...
Учители готвят ефективна национална стачка
Учители готвят ефективна национална стачка
Продуктите от малката потребителска кошница поевтиняват с...