Иван Иванов обяви кога ще има вода в Плевен

0
Черни осъм се нуждае от валежи, а водопроводната мрежа – от спешен ремонт
Черни осъм се нуждае от валежи, а водопроводната мрежа – от спешен ремонт

Черни осъм се нуждае от валежи, а водопроводната мрежа – от спешен ремонт

Цялостното решаване на проблема с безводието в Плевен ще отнеме месеци, а може би дори година или година и половина. За временното справяне със ситуацията ще са нужни седмици или месеци. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов в интервю за NOVA.

Според него кризата с водата в Плевен е част от общата картина в страната, повлияна от засушаването, липсата на валежи и намаляването на подземните водоизточници. "Безводието е част от общата картина в страната, която е свързана и със засушаването, липсата на валежи, на подземни водоизточници, а също така и безхаберието и лошото управление на инфраструктурата в Плевен и Ловеч", коментира министърът.

Временни мерки и дългосрочни решения

Иван Иванов уточни, че малка част от допълнително осигурената вода за Плевен идва от подземни води, докато по-голямата е резултат от прочистването на канали, извършено от ВиК и "Напоителни системи".

Министърът подчерта, че жителите на Ловеч и Плевен ще могат да си отдъхнат от водния режим едва когато валежите възстановят нивата на река Черни Осъм, която захранва основния водопровод. За Плевен обаче ключово остава дългосрочното решение. "От ключово значение е рехабилитацията на водопреносната мрежа", допълни той, като увери, че вече се работи по този въпрос.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари