Испания съобщи за рекордните близо 50 000 нови случая на коронавирус
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Предишният черен рекорд е от януари
Испанските власти съобщиха снощи за рекордните 49 823 нови случая на коронавирус за денонощие. Предишният рекорд е от януари, тогава бяха установени 44 357 случая, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Броят на заразените на 100 000 души за седемдневен период също се е увеличил - на 424-ма, при 377 ден по-рано. Починалите с коронавирус са 94, посочи здравното министерство в Мадрид. Според в. "Паис" вариантът Омикрон вече представлява 80 процента от всички нови случаи в столицата.
Голямата разлика в сравнение с началото на годината е, че сега над 80 процента от населението на Испания е ваксинирано с една или две дози от ваксината срещу COVID на компания "Джонсън и Джонсън". Повечето от заразените сега или нямат, или проявяват съвсем леки симптоми. За денонощие броят на пациентите с COVID в интензивните отделения в страната се е увеличил с 30 души в сравнение с предишния ден и в момента те са общо 1472.
Днес следобед се очаква да се състои видеоконферентно съвещание на испанския премиер Педро Санчес с регионалните лидери, на което ще бъдат обсъдени мерки за овладяване на пандемията.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...