ИАРА - Русе спипа бракониери след сигнал
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Инспектори откриха близо 50 килограма риба в бял пикап край язовир "Баниска"
Служители от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) – Русе иззеха 49 килограма риба без необходимите документи за превоз при проверка в село Широково. Акцията беше проведена след сигнал на телефон 112 за лица, които извършват риболов с мрежени уреди на язовир "Баниска".
Белият пикап беше локализиран в селото, като при проверката в товарния отсек инспекторите откриха три пластмасови щайги с риба от видовете шаран и толстолоб. Автомобилът не е регистриран по Закона за храните, а рибата е била без придружителни документи.
Съставени два акта за нарушение
На място бяха съставени два броя актове за установяване на административно нарушение (АУАН), съобщиха от ИАРА. Иззетата риба - 43 килограма шарани и 6 килограма толстолоб, беше дарена на Общинско предприятие "Обществена трапезария и социални жилища" – Русе.
Агенцията продължава активната си дейност по предотвратяване на незаконния риболов и призовава гражданите да подават сигнали за подобни нарушения на телефон 112.



























