Хотелиер: Подписваме неизгодни договори, туристите злоупотребяват
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Големи туроператорски компании извиват ръцете на българските хотелиери с неизгодни за тях клаузи в договорите.
Много често собствениците на хотели у нас, се превръщат в жертва на чуждите туристи, месеци след като са напуснали страната ни. Това съобщи пред "Дарик" – Диана Колчева, хотелиер и експерт в туризма.
По думите й, правата винаги са в полза на туристите, а записаните в договорите условия дори не се превеждат на официалния език в България.
Така на практика, родните браншовици подписват документи „на сляпо“, плащат неустойки, биват осъждани и са принудени да се съобразяват с всеки каприз на чужденците, които почиват по Черноморието.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра