Хампарцумян и Харизанов: Държавата да не се меси в цените
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 6

Експертите анализират инфлацията, еврозоната и политическите процеси в страната
Финансистът Левон Хампарцумян и политическият анализатор Георги Харизанов направиха задълбочен анализ на актуалните икономически и политически процеси в предаването "Събуди се" по NOVA.
Според Левон Хампарцумян опитите за контрол върху цените от страна на държавата са неефективни. "Където държавата контролира цените, има само много малка кошница, голяма кошница няма. Ние сме го живяли това", категоричен е финансистът.
Инфлация и еврозона
Хампарцумян отхвърли разпространените твърдения за връзка между членството в еврозоната и инфлацията. "Инфлация има и в лева и в донги. Други са факторите, които влияят. Нещата стават по-скъпи навсякъде по света и причините са най-различни", поясни той.
Георги Харизанов посочи увеличаването на паричната маса като основна причина за инфлацията в България.
Бюджет и политически дебат
По отношение на държавния бюджет, Георги Харизанов заяви: "Не е възможно всички да са доволни. Кой ще плати всички да са доволни?"
Левон Хампарцумян акцентира върху важността на присъединяването към еврозоната, като призова управляващите да не бъдат "мърльовците, които са провалили поредната процедура, в която България участва".
Докладвай този коментар за нередност
×и кво: викаш печалбата няма общо със заплатите?!? Имам, нямам печалба, заплатите (разходите) трябва да се вдигат?!? Асенка, ти ли си бре?!?😜
Докладвай този коментар за нередност
×до 2: Ти май не си наясно с дефиницията на „печалба“. Печалбата, това е разликата между приходите и разходите. Заплатите са разход. А бе знаеш го уж, ама нещо се обърка.
Докладвай този коментар за нередност
×икономика-продължение: С нито един лев, щях да инвестирам двата процента в развитие на фирмата.
Докладвай този коментар за нередност
×Мунчо: Тези двамата направиха парите си от врътки с държавата. Изобщо не им вярвам.
Докладвай този коментар за нередност
×икономика: Имате фирма и сте вдигнали печалбата си за годината с 2%, с колко процента може да си позволите да вдигнете заплатите?!?