Гол след гол в последната контрола на Дунав

0
Русенци се наложиха над "Лудогорец" 2 с 4:3

В истинска драма се превърна последната контрола на „Дунав”.

Русенци гостуваха на „Лудогорец” 2 в базата „Гнездо на Орли” в Разград и се наложиха с 4:3. Срещата се очакваше с огромен интерес, след гръмката победа на младите орли над „Черно море” с 4:0 насред Варна през седмицата. Мартин Ковачев откри за гостите в 5-тата минута, но „Лудогорец” 2 успя да изравни от дузпа в 17-тата.

Също от единадесетметров наказателен удър Красимир Станоев отново изведе гостите напред в 26-тата минута, а в 38- та Васил Шопов направи 3:1 за „Дунав”. В края на полувремето домакините се възползваха от грешка на русенската защита и в 45-тата минута се добраха до 3:2, след автогол на Карагарен. В 54-тата минута Юлиян Ненов отново увеличи преднината на „Дунав”, отбелязвайки за 4:2. В 83-тата минута „Лудогорец” отново намали преднината на русенци на 3:4.