Къци Вапцаров представя две стихосбирки в родния Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Срещата с телевизионния водещ е на 11 септември
Телевизионният водещ и актьор Къци Вапцаров ще се срещне с русенската публика на 11 септември от 18:00 часа в Регионална библиотека „Любен Каравелов“. Роденият в крайдунавския град автор ще представи две свои книги – „Небесни балончета“ и „Цвете мое“, които разкриват неговия дълго пазен поетичен талант.

Мечта на над три десетилетия
Завръщането на Вапцаров, роден в Русе на 25 юли 1963 година, няма да бъде с телевизионен или театрален проект, а с поезия. Първото издание, озаглавено „Небесни балончета“, е предназначено както за деца, така и за възрастни, запазили детския дух. Книгата съдържа нежни и закачливи стихотворения, допълнени от илюстрациите на актьора Васил Василев - Зуека.
Идеята за съвместния проект се заражда още през 1993 година, когато Вапцаров издава част от творбите на аудиокасета. Според информацията, реализацията на книжното тяло с рисунки се случва повече от трийсет години по-късно. Двамата творци се познават още от студентските си години в НАТФИЗ при професор Атанас Илков, което обяснява и връзката им с кукления театър, фантазията и одухотворяването на предметите.
40 години събирана поезия
Втората книга – „Цвете мое“, е насочена към по-зрялата аудитория и показва една много по-интимна страна от живота на автора. В сборника са включени 200 стихотворения, писани в продължение на четири десетилетия – от студентската 1985 година до 2025 година.
Поезията в изданието засяга вечните теми за любовта, надеждата, вярата и човешката душа, но не липсват и текстове, пропити с характерните за автора ирония и чувство за хумор. Самият Къци Вапцаров определя стихосбирката като изключително лична, тъй като за първи път показва пред публика текстове, които дълго време е пазил само за себе си. Предстоящото събитие в Русе ще даде възможност на читателите да се докоснат до един напълно различен образ на популярното телевизионно лице.
Още предстоящи събития
-
Хосе Кура и Таня Иванова превземат сцената на Доходното...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Историческа възстановка за Илинден оживява в Парка на...
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Британската група Hinterlands ще забие в Парка на младежта
Харесвания: 1 | Коментари: 0 -
Безплатна тренировка на открито събира русенци на кея
Харесвания: 1 | Коментари: 0
















