Една трета от световното население страда от алергия

0
Алергичните заболявания засягат около 30-35% от световното население, т.е. около 2 милиарда души
Алергичните заболявания засягат около 30-35% от световното население, т.е. около 2 милиарда души

Алергичните заболявания засягат около 30-35% от световното население, т.е. около 2 милиарда души

Това заяви Наталия Илийна, заместник-директор по клиничната дейност и главен лекар Института по имунология към Федералната медико-биологична агенция на Русия.

„Алергиите са глобален проблем и във всяка страна той се решава по различен начин. Ако говорим за структурата на заболеваемостта, на първо място по отношение на разпространението е алергичният ринит, алергичният риноконюнктивит, както и сезонните прояви, и целогодишните, свързани с различен спектър алергени“, каза Илийна, цитирана от БНР.

По думите ѝ, тези заболявания не са смъртоносни, но широкото им разпространение сред населението представлява сериозна тежест както за пациентите, така и за здравеопазването като цяло.

Пролетта е характерна с големи количества полени. Ако в периода на интензивно прашене има дъждовно време, концентрацията му във въздуха намалява, уточнява специалистът.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Календар - новини и събития

Виц на деня

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари