„Дунав“ взе речното дерби срещу „Доростол“ в Русе

0
"Драконите" вкараха 5 гола в мача от седмия кръг на първенството в Североизточната Трета лига Снимка: ФК Дунав

„Дунав“ победи с 5:0 отбора на „Доростол“ Силистра в мач от седмия кръг на първенството в Североизточната Трета лига.

Точни за русенския тим бяха Преслав Петков /13 мин./, Станислав Вълчев /34 мин./, Джан Хасан /53 мин./ и Йордан Димитров /61 мин., 72 мин./.

Речното дерби се игра на основното игрище на комплекс „Дунав“ в квартал „Здравец“, където и двата отбора получиха подкрепа от трибуните. Срещата бе излъчена и в пряко предаване в платформата FCDLive в официалната страница на „Драконите“ във фейсбук.

Мачът започна с атаки. „Доростол“ обаче не стигна до реална опасност пред вратата на домакините. Те на свой ред се възползваха първи от своите шансове. Преслав Петков беше най-съобразителен и завърши продължителна дунавска атака с точен изстрел от наказателното поле за 1:0 в 13-ата минута. След попадението „Драконите“ владееха инициативата. Русенските фенове обаче трябваше да чакат до 34-ата минута, за да видят нов гол във вратата на гостите. Петков този път се отчете с асистенция, след като намери в наказателното поле Светослав Вълчев, който направи 2:0. Резултатът до почивката остана непроменен.

Дунавци започнаха по-активно втората част. Йордан Димитров пропусна да направи резултата класически, след като засече с глава центриране отдясно, но Калин Дянков опази врата си. В 53-ата минута обаче той беш надигран от Джан Хасан, който го преодоля, след като бе изведен сам срещу него и отбеляза за 3:0. Осем минути по-късно Йордан Димитров увеличи дунавския аванс. Той бе изведен отляво с подаване от дълбочина на Диян Димов и стреля точно в горния ляв ъгъл за 4:0. В 72-ата минута русенският тим вече водеше с 5:0, след като Йордан Димитров засече с глава центриране отляво на Мартин Иванов. До края резултатът остана непроменен.

В следващия си мач от осмия кръг от първенството на Североизточната Трета лига „Драконите“ гостуват на „Светкавица“ Търговище на 9 октомври, събота, от 16 ч.

Състав на Дунав Русе:12.Винченцо Ангелов, 22.Симеон Иванов /81 мин. – 14.Кристиян Маринов, 5.Георги Вълчев /69 мин. – 4.Преслав Папарков/, 3.Василен Марков, 23.Мартин Иванов, 11.Диян Димов, 18.Мирослав Георгиев /69 мин. – 6.Албер Силвиев/, 8.Станислав Вълчев, 9.Преслав Петков /69 мин. – 26.Теодор Костов/, 17.Джан Хасан, 20.Йордан Димитров /81 мин. – 21.Дани Бонев/.

Състав на Доростол Силистра: 12.Калин Дянков, 2.Георги Щерев, 3.Теодор Кирчев, 4.Владимир Перчемлиев, 5.Денис Ридван /31 мин. – 17.Мартин Рачев/, 6.Станислав Джамбазов, 7.Веселин Николаев, 8.Георги Димитров, 10.Николай Николаев /86 мин. – 15.Боян Николов/, 18.Преслав Стоянов /87 мин. – 11.Виктор Иванов/, 19.Даниел Желев.