Драматична загуба за сестри Стоеви в Токио

1
Българките отстъпиха на петите в света
Българките отстъпиха на петите в света Снимка: Ройтерс

С драматична загуба започна второто участие на олимпийски игри на българските бадминтонистки Стефани и Габриела Стоеви, предава bTV. Двете сестри отстъпиха с 1:2 (23:21, 12:21, 21:23) гейма на петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг от Южна Корея.

В първия гейм българките показаха стабилна игра и поведоха, но след това съперничките им безапелационно изравниха. Третият гейм беше най-оспорван. До края двукратните европейски шампионки сестри Стоеви се надяваха, че победата ще е в техния актив, но азиатките показаха класа и в заключителните секунди измъкнаха успеха.

Следващият мач на сестри Стоеви от груповата фаза на турнира по бадминтон на олимпийските игри е на 26 юли. Към четвъртфиналите в надпреварата продължават само класиралите се на първите две места двойки в четирите групи.

В Рио де Жанейро преди 5 години сестри Стоеви постигнаха 1 победа и записаха 2 загуби, като не успяха да се доберат до елиминациите.

Другата българска представителка в бадминтона - Линда Зечири, започва участието си на Игрите в Токио на 27 юли.