Дърво потроши пет коли в Пловдив след общинско бездействие

0

Опасният ствол е бил със заповед за премахване от две години

Огромно дърво се стовари върху паркирани автомобили на улица "Георги Кондолов" 29 в пловдивския район "Южен" тази сутрин около 09:30 часа. При инцидента са пострадали общо пет превозни средства, като едно от тях е напълно смачкано от тежестта на клоните.

"Има издадена заповед за премахване на това дърво още от 2024 година, но никой не дойде да го отстрани", заявиха пред БНТ потърпевши собственици на засегнатите коли. Инцидентът се е разминал без жертви по чудо, въпреки че районът е оживен и се намира в непосредствена близост до жилищни сгради.

Хроника на една предизвестена авария

Дървото е било изкоренено под тежестта на мокрия сняг, който затрупа града през последните 24 часа. Живеещите в района подчертават, че многократно са подавали жалби за опасното състояние на растителността. Въпреки че администрацията е признала риска чрез издаване на официална заповед за сеч, тя така и не е била изпълнена до настъпването на бедствието.

Пловдив под блокада от паднали клони

Ситуацията в целия град остава тежка, като към момента са подадени над 85 сигнала за паднали дървета и опасни клони. Кметството съобщи, че над 1000 служители на общинските предприятия "Чистота" и "Градини и паркове" са мобилизирани да разчистват пътищата и пешеходните зони.

По информация на Община Пловдив, приоритетно се обработват маршрутите на градския транспорт и пътищата към болничните заведения. Въпреки това, инцидентът в район "Южен" поставя сериозни въпроси относно ефективността на превантивния контрол и отговорността на общинските чиновници за забавени административни решения, довели до значителни материални щети.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Госпожо, пиша ви акт за 50 лева за оскърбяване на служител на КАТ.

- Пиши за 150, че още не съм свършила.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари