Близо 4 милиона души от Индия и Непал са евакуирани заради наводненията
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Близо 4 милиона души в североизточния индийски щат Асам и в съседен Непал бяха принудени да напуснат домовете си поради тежките наводнения, причинени от мусонните дъждове
Това съобщи БНР като се позовавайки се на Ройтерс.
Броят на жертвите е около 200 души, а изчезналите са десетки.
Ситуацията остава критична, като равнището на водата в повечето реки е над точката, при която има опасност от наводнения.
Правителството на Непал призова жителите на южните равнини да запазят бдителност поради очакваните мусонни валежи. Наводнения и свличания на земни маси причиниха смъртта на най-малко 110 души и събориха мостове и жилища.























Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...
Моторист загина на булевард „България“
Започнаха преговори между Иран и САЩ в Швейцария
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия