Българското здравно министерство изпрати остро писмо до AstraZeneca
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Здравното министерство е изпратило остро писмо до един от производителите на ваксини - AstraZeneca
В него се констатира, че към този момент има сериозно забавяне на доставките на ваксини от страна на компанията.
NOVA разполага с документа.
Като пример - на 1 март България вероятно ще получи само 52 хиляди дози от препарата, въпреки че по план те трябва да са над 142 хиляди.

Затова здравният министър настоява компанията спешно да изпрати 52-те хиляди дози от препарата към България още утре, като сме готови да осигурим въздушен транспорт за целта.
В документа се посочва и, че масовата ваксинация у нас се движи с много високо темпо. А с липсата на ваксини, AstraZeneca „отнема надеждата на хората”.
В сряда страната ни отбеляза рекорд по брой имунизирани за ден. От 7.30 до 17.30 ч. ваксини са си поставили 18 900 българи.























Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Моторист загина на булевард „България“