Язовир “Цонево” пресъхва

1

Нивото на язовира е спаднало с почти 10 метра.

Скалният феномен Чудните скали останаха на сухо, а старият мост над река Луда Камчия започна да се показва през август и продължава да разкрива все повече от себе си след десетилетия под водата, като в края на миналия месец, се показаха и арките му. Нивото на язовира е спаднало с почти десет метра, предаде  БГНЕС.

Причината за това е драстично спадналия обем на язовир “Цонево”. Живеещи в района споделиха, че повече от 30 години не се е случвало старият мост на река Луда Камчия да се показва толкова много. Предполагат, че намалелият наполовина обем на язовира е изпуснат заради ремонт жп моста.

Според специалисти от Басейнова дирекция “Черноморски район”, по-малкият обем вода е нормален за този период, а искане за изпускане не е постъпвало. Съгласно извършените контролни проверки по режимните графици за язовира, завиреният обем на 31 октомври е 154 694 000 м³.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари