Велизар Павлов: Бургас показва красота, а Русе предлага чалга

7
Общинският съветник сравни панаира край Дунава с цветно изложение в Бургас
Общинският съветник сравни панаира край Дунава с цветно изложение в Бургас Снимка: Welcome to Burgas / Facebook

Общинският съветник сравни панаира край Дунава с цветно изложение в Бургас

Остро възмущение от организацията и атмосферата на традиционния пролетен панаир изрази общински съветник от Русе. В своя публикация в социалните мрежи Велизар Павлов критикува състоянието на така наречената "тарла", поставяйки я в рязък контраст с провеждащото се цветно изложение "Флора" в Бургас.

Русе срещу Бургас

Разликата между събитията в двата града е осезаема според автора на публикацията. Той описва преживяването си в крайдунавския град категорично: "В Русе - тарла и простотия, в Бургас - Флора и красота!"

Сгазени зелени площи и музикален терор

Посещението на панаира в Русе е оставило крайно негативни впечатления у Павлов заради силната музика и липсата на чистота. Според неговата позиция, на мястото цари хаос, който вреди както на градската среда, така и на подрастващите.

"Посетих тарлата. Звучеше от няколко места грозна чалга. Мръсотия, простотия и сгазени зелени площи", допълва в емоционалния си коментар Велизар Павлов.

Общинският съветник завършва публикацията си с тревожна констатация за влиянието на подобен тип масови забавления: "И най-лошото промити млади мозъци."

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    5
    Някой
    Защо намесваш "малка Виена" в коментара ?! Така наречената Тарла не е била ситуирана пред Доходното, а е в Младежки парк, където по традиция е правена на това място повече от 100 години. Съвсем друга тема е "еволюцията" на самото "събитие" за изминалите 100 години и израждането в сегашния му чалгаджийски вид.
  • 2
    4
    Подкрепям 3
    Май някой любител на мазната чалга не е харесал коментара. Обяснимо, чалгата не е само звук, това е манталитет, а чалгаджиите задължително са и агресивни. Е, такива хора ли да уважаваме, както хленчи Анчо?!
  • 2
    3
    Не, 1
    Трябва да се уважават хората с всякакъв вкус, само ако този вкус не пречи на всички останали и резултатите от него не са съсипващи. Една от причините за тоталното опростачване на нацията е точно чалгата. Иначе си лигавите с някакви измислици за "малка Виена" - било е, преди сто години, не и сега. И ако не си чувал - твоите права свършват там, където започват моите.
  • 1
    2
    Lu
    Напълно съм съгласен. Защо не се прави на кея-там има само бетон.
  • -3
    1
    Анчо
    Който не му харесва да не ходи.На мен не ми харесва и не ходя.Има достатъчно други изяви за изтънчения вкус на господин Павлов.Считам,че трябва да се уважават хората с всякакъв вкус.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Тате, тате, хайде на площада! Има калайджийски пазар за булки.

- Не, сине. Това са абитуриентки.

Нови коментари