Откриха смъртоносно езеро на дъното на Мексиканския залив

0
Водата в "езерото в морето" е около пет пъти по-солена от околната
Водата в "езерото в морето" е около пет пъти по-солена от околната

Американски учени са открили езеро на дъното на Мексиканския залив, но ако някой влезе в него, ще пострада ужасно, съобщи Сайънс алърт, цитиран от БТА.

Водата в "езерото в морето" е около пет пъти по-солена от околната.

Тя съдържа и отровни концентрации на метан и водороден сулфид. Затова не се смесва със заобикалящата я морска вода. Ако животно или човек влезе в този басейн, токсичните химикали могат да са смъртоносни. Само бактерии, морски червеи и скариди са способни да оцелеят в подобни условия. За учените езерото в морето е много интересно.

Те изследват как някои организми оцеляват в екстремен хабитат. "Това беше едно от най-смайващите неща в дълбокото море. Спускаш се надолу и виждаш езеро или течаща река. Чувството е сякаш не си на този свят", разказа биологът Ерик Кордес от екипа.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари