Тежка катастрофа отне живота на млада балерина навръх Великден

0
Фаталният сблъсък край Мездрея отне живота на 24-годишната Елеонора Миронова и нейния дядо
Фаталният сблъсък край Мездрея отне живота на 24-годишната Елеонора Миронова и нейния дядо Снимка: Любомира Петрова / Facebook

Фаталният сблъсък край Мездрея отне живота на 24-годишната Елеонора Миронова и нейния дядо

Майката на 24-годишната балерина Елеонора Миронова, която загина в тежка катастрофа навръх Великден, призова Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) за незабавни действия за обезопасяване на опасния пътен участък край берковското село Мездрея.

Позив за пътна безопасност

Почернената жена използва социалните мрежи, за да изрази скръбта си и да насочи вниманието на институциите към черната статистика в района на кръстовището. Според нея участъкът е изключително рисков и системно води до трагични инциденти.

„С дълбока болка в сърцето и душата, като майка на Елеонора Миронова, която загина в ужасната катастрофа, станала на 12.04.2026 на разклона на село Мездрея, който е изключително опасен участък и има и други жертви преди това, АПИ сериозно трябва да вземе някакви мерки, за да няма повече жертви на пътя!“, написа Любомира Петрова в публикация във Facebook.

Младата жена е била преподавател по балет и е работила с деца. Опелото на Елеонора и нейния дядо Димитър Миронов ще се състои на 16 април от 13:00 часа в гробищния парк на град Берковица.

Отнето предимство и удар в цистерна

Трагичният инцидент се разигра в ранния следобед на 12 април на републикански път II-81. Според първоначалните данни от разследването на полицията, лекият автомобил, управляван от 75-годишния Димитър Миронов, не е спрял на знак „Стоп“ при излизане на главния път.

В резултат на това колата е навлязла в кръстовището и е последвал тежък удар от движещ се по трасето товарен камион, превозващ мляко. От силата на сблъсъка 75-годишният водач и 24-годишната му внучка са загинали на място.

Борба за живота на трима младежи

В лекия автомобил са пътували общо петима души. След фаталния удар екипите на Спешна помощ са транспортирали останалите трима пътници до болницата в град Монтана.

Сред пострадалите са две 17-годишни момчета и едно 20-годишно момиче. От лечебното заведение съобщават, че състоянието на момичето остава изключително тежко – тя е настанена в отделението по реанимация, където лекарите продължават битката за живота ѝ.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Общината отмени конкурса "Най-красива рисунка с тебешир на асфалта" - тебешир - има, асфалт - няма!

Нови коментари