Смели русенци се разходиха по Дунав
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 5
Въпреки риска ледът да се пропука заради топлото време, десетки русенци се престрашиха да се разходят по замръзналия Дунав.
Някои, сред които родители с децата си, дори навлязоха на 20-30 метра навътре. Там беше и синът на жена, която беше силно притеснена да не му се случи нещо, тъй като е чула за предупрежденията да не се ходи по леда, показва Кис 13.
На по-възрастните русенци са им разказвали как в началото на миналия век, ледът по реката е бил толкова дебел, че са хората са ходили до отсрещния бряг с шейни.
Има издадена заповед за забрана за придвижване както пеша така и с превозни средства по леда върху водните басейни на територията на общината.























Вдигат пенсиите с близо 8 процента
Истанбул стана база на руския сенчест флот
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Семейство с болно дете обвинява Ивомир Димчев в психически...