Слагат таван за скоростта на тротинетките до 25 км/ч

0
Какви са правата и задълженията на водачите им
Какви са правата и задълженията на водачите им Видео: БНТ

Вече официално се регламентира със закон движението на електрически тротинетки, като те стават официално участници в движението по пътищата.

Водачите на тротинетки ще могат да се движат по велоалеите.

С приетите изменения и допълнения на Закона за движение по пътищата се регламентира движението на тези превозни средства и се създават устойчиви и безопасни условия за движение по нашите градски пътища, каза Иван Петков от държавна агенция "Пътна безопасност", предава БНТ.

Според тези изменения тротинетките могат да се движат по велоинфраструктурата, когато няма такава - в крайната дясна част по платното за движение.

Не е разрешено движението по тротоари - те са за пешеходци. При прeсичане на тротоар и велоалея, водачите на тротинетки правят път на пешеходците. Максимално допустимата скорост е 25 км/ч.

Ясен Ангелов, който кара тротинетка, подчерта, че е добре, че вече е регламентирано движението на тези превозни средства и могат законно да си търсят правата, ако се случи нещо по пътя.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари