Шефът на британските военни: Има реален риск от Трета световна война
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 2

"Всички такива кризи са водели до глобален конфликт", твърди ген. Ник Картър
Шефът на Щаба на отбраната на Великобритания Ник Картър предупреди за глобални рискове, свързани с пандемията от коронавирус, включително и за опасност от Трета световна война. Той направи това в интервю за Скай нюз, цитиран от РИА Новости и вестник Сега.
Той подчерта, че икономическите кризи от миналото са водели винаги до кризи в безопасността и изрази безпокойство, че това ще се случи и сега. Картър отбеляза и, че наличните много регионални конфликти в света може да доведат до криза с мащабни последствия.
Веднага след тези признания, генералът е попитан дали има опасност от Трета световна война, на което той отговаря: "Говоря, че такъв риск има и той трябва да се отчита". Веднага след това той казва, че трябва да се помнят жертвите от предишните глобални конфликти, за да не се допуска тяхното повторение.
























Велислава Петрова е номинацията за външен министър в...
Калоян Методиев: Структурата на новия кабинет е...
Очакват масови съкращения и фалити на фирми в Русенско
Русенец грабна над 2 милиона евро от тотото
Калоян Методиев: Структурата на новия кабинет е...