Съдят мъж, заплашил с убийство други двама на кръстовище в София

0
29-годишен мъж заплаши двама шофьори на булевард "България"
29-годишен мъж заплаши двама шофьори на булевард "България" Снимка: Снимката е илюстративна

29-годишен мъж заплаши двама шофьори на булевард "България"

Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 29-годишен мъж, който се е заканил с убийство на двама души на столично кръстовище. Институционалният PR на държавното обвинение обаче повдига сериозни въпроси за бързината на правосъдието, тъй като арестът идва цели 21 дни след извършване на самото престъпление.

Според официалното съобщение, инцидентът се е разиграл на 23 януари 2026 година на булевард „България“, непосредствено преди кръстовището с булевард „Академик Иван Евстратиев Гешов“.

"Ще ви убия и ще ви приключа, ще видите какво ще стане на следващия светофар", заяви агресорът, цитиран от прокуратурата.

Обвиняемият с инициали А.Й. е подсилил вербалната си агресия със заплашителен жест, имитирайки прерязване на гърлото с нож. Въпреки сериозността на заканата, извършена на едно от най-натоварените и видеонаблюдавани столични кръстовища, реакцията на правоохранителните органи отнема цели три седмици.

Системно забавяне и рецидив

От държавното обвинение уточняват, че мъжът е с криминално минало и вече е осъждан. По случая се води досъдебно производство за престъпление по Наказателния кодекс, което предвижда наказание „лишаване от свобода“.

Към момента задържаният остава в ареста за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващ прокурор. Предстои да бъде внесено искане в Софийския районен съд за налагане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Забавянето на ареста при подобни открити прояви на пътна ярост от страна на рецидивисти подчертава структурния проблем с навременната реакция на МВР и разследващите органи, което генерира обществено усещане за безнаказаност.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Москва.

Тъщата решава да уреди последното си изпращане и се обръща към зетя:

- Ето ти тук 200 хиляди рубли. Прави каквото знаеш, но искам да бъда погребана на Червения площад!

Зетят взел парите и излязъл. След два часа се връща и направо при тъщата.

- Не ме питай какво съм правил, при кого съм ходил, но утре точно в 6 сутринта трябва да си там!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари