Съдят дядо, убил пешеходец на пътя

0
Шофьорът спрял, събрал счупените парчета от колата си и избягал
Шофьорът спрял, събрал счупените парчета от колата си и избягал

Окръжната прокуратура в Русе предаде на съд 70-годишен шофьор, който убил пешеходец на пътя, след което избягал от местопроизшествието.

Това съобщиха от прокуратурата.

Обвинението срещу Цанко К. е за това, че на 12 септември 2015 г. при управление на автомобил "Ситроен" блъснал по непредпазливост пресичащия ул. "Плиска" 81-годишен Димитър Д., който по-късно починал от нараняванията си.

Според прокуратурата, след като причинил произшествието, шофьорът спрял автомобила си, слязъл и събрал счупените парчета от колата си. Не се доближил до пострадалия, а се качил обратно в автомобила и избягал.

Свидетели успели да запишат регистрационния номер на колата и съобщили за инцидента. Предстои делото да бъде насрочено за разглеждане от съда.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицай спира перничанин:

- Книжка имате ли?

- Имам!

- Технически преглед минала ли е колата?

- Да!

- А защо си без колан?

- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари