Русенци почетоха скромно Деня на Ботев
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0
Русенци почетоха скромно Деня на Ботев и на загиналите за свободата на отечеството. На церемонията пред Паметника на свободата имаше сравнително малко хора, вероятно заради работния ден.
По традиция прозвучаха изпълнения на Духовия оркестър под диригентството на Димчо Рубчев, след което слово за делото на Ботев произнесе областният управител Венцислав Калчев. Заупокойна молитва за загиналите и благодарствен молебен за извоюваната свобода отслужи Русенският митрополит Наум. Присъстващите поднесоха венци и цветя, като много трогателни бяха две близначета на по няколко месеца, които бяха доведени от родителите си да поднесат по едно цвете в памет на героите. Церемонията завърши със звука на сирените.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия