Русенските полицаи обраха златните медали на републиканското първенство по карате

0

Отборът на МВРРусе грабна първо място на Републиканското първенство по карате за служители на МВР. Надпреварата се проведе от 15 до 18 септември в Националната спортна база “Спартак” в Созопол. Участваха над 90 служители служители от всички областни полицейски дирекции в страната. Русенският тим беше в състав Станимир Станчев, Цветомир Цанков, Александър Йорданов и Пейко Иванов. След оспорвани и достойни битки русенци заеха няколко призови места.

ОДМВРРусе зае ПЪРВО място в отборното класиране в дисциплината “карате – кумите”.

В индивидуалната надпревара в същата дисциплина русенските състезатели, Цветомир Цанков /категория 84 кг +/ и Александър Йорданов /категория до 84 кг/, завоюваха два бронзови медала.

В крайното комплексно класиране за годината отборът на МВРРусе завърши на ТРЕТО място сред всички отбори в страната.

Източник: DarikNews