Русенски щангисти в битка за златото на Държавен шампионат

0

Близо 40 състезатели на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе се включват в започналия вчера Държавен личен шампионат по вдигане на тежести.

Надпреварата ще продължи до 18 май и се провежда в Хасково.

В първия състезателен ден на подиума излязоха щангистите до 15 години.  Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови станаха безапелационни победители в категория до 45 килограма. За втори път в историята на клуба, който през тази година отбелязва 20 години от създаването си, трима щангисти са на почетната стълбичка. Веселин Русев стана първи, а след него на второ и трето място се класираха съответно Дениз Данев и Ерджан Весков.

Доброто класиране на русенските щангисти продължи и в останалите категории и ТСК – Русе записа още два сребърни медала. Те са за Николай Серафимов, който се състезава в категория до 56 килограма и за Екрем Шабанов, който се състезава в категория до 69 килограма.

Днес състезанието продължава с  надпреварата при кадетите и кадетките до 17 години.