Русенец спечели бронзов медал по водомоторен спорт

0

Русенецът Виктор Иванов спечели бронзов медал на европейското първенство по водомоторен спорт.

Шампионатът на Стария континент се проведе 26 и 27 юни в Ходжеж, Полша, пише Брягнюз.

Виктор пореше вълните със своя скутер в клас F-250.

Състезанието включваше четири кръга, като сумарният резултат на Виктор от тях е 794 точки - трето място.

В първия кръг на съревнованието той завърши трети. На третия и четвъртия кръг Виктор зае четвърта позиция. Последната гонка се оказа най-вълнуваща с големия успех на нашия състезател, който финишира първи.

Пред 24-годишния русенец във водната битка за медалите се класираха двама италиански братя - Масимиляно Кремона и Алесандро Кремона.

Шестата позиция зае друг българин - Емил Емилов от Лом.

Още през 2007 г. Виктор Иванов избира за себе си водомоторния спорт като продължение на предишните си занимания с плуване и корабомоделизъм.

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?