Тежък инцидент прекъсна водомоторно състезание в Лом
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Медици се борят за възстановяването на Павлин Димитров
Републиканският шампионат по водомоторен спорт в Лом е прекъснат, след като двама пилоти се сблъскаха с висока скорост във водите на река Дунав, съобщават от вестник "Ломпрес". Единият от състезателите е приет по спешност в болница с тежки наранявания, а надпреварата е спряна незабавно.
Удар с висока скорост
Тежкият инцидент е възникнал по време на оспорвана гонка в клас Т550. На трасето са се ударили лодките на състезателя от Тутракан Павлин Димитров и местния пилот Иво Йорданов. След силния сблъсък двете състезателни машини са претърпели сериозни материални щети.
Спасителните действия са започнали на секундата, като състезанието е спряно моментално, за да се осигури коридор за медицинските екипи и спасителните лодки.
Състояние на пострадалия
Ударът се е оказал най-тежък за Павлин Димитров, който веднага е транспортиран до Многопрофилна болница за активно лечение „Свети Николай Чудотворец“ в града.
„Лекарите потвърдиха, че състезателят е с тежка лицево-челна травма и в момента е в болницата“, съобщават от местното издание, като допълват, че медиците се борят за неговото възстановяване.
Очаква се решение за шампионата
В момента се изчаква официално решение дали републиканският шампионат ще бъде прекратен изцяло заради инцидента. Спортната общност и зрителите по трибуните остават в очакване на добри новини за здравословното състояние на пострадалия състезател.






















