Русенец превърна зала "Дунав" в местопрестъпление за дебютния си роман

0

Петър Кожухаров преплита съвременно разследване с мистерия от миналото

Русенецът Петър Кожухаров, който от години живее и работи в Швейцария, дебютира на литературната сцена с криминалния роман "Престъпление край Дунав". Сюжетът на книгата се развива изцяло в крайдунавския град и преплита съвременно полицейско разследване със загадка от миналото.

Мистерия в зала "Дунав" и крепостта Червен

Действието в романа стартира през 2014 година с пожар в емблематичната за града зала "Дунав". В една от съблекалните е открито изгоряло тяло, а разследващите установяват, че жертвата е била мъртва още преди избухването на пламъците. Случаят е поверен на комисар Деян Шилов от местната полиция, който се изправя пред сложен лабиринт от улики. В хода на разследването нишката отвежда героите назад във времето до 1972 година и Средновековната крепост Червен, където се крие ключът към развръзката.

"Избрах Русе за декор на историята ми, защото познавам добре града и на мен лично ми е по-интересно, когато чета дадено произведение, то да се развива на място, което мога да си визуализирам", споделя Петър Кожухаров.

Авторът допълва, че всички локации и улици в книгата са напълно реални.

Реални личности зад художествените образи

Въпреки че повечето герои са плод на авторовото въображение, един от персонажите има своя реален прототип. Образът на пожарникаря полковник Венелин Кънев е вдъхновен от действителната личност на полковник Валентин Кожухаров, който е част от историята на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - Русе (РДПБЗН - Русе). За да гарантира автентичността на полицейските процедури и фактологията, авторът ползва консултации от действащ юрист по наказателно право в продължение на едногодишния процес на писане.

Русенски екип зад създаването на книгата

Проектът е реализиран с подкрепата на варненското издателство "Принт Мастър" с редактор Даниела Василева. Графичното оформление на корицата е дело на доцент Йордан Дойчинов от Русенския университет. Активно съдействие за разпространението и популяризирането на романа оказва и Ваня Хинкова, управител на книжарница "Хеликон" - Русе.

Очаква се през месеците май или юни да се проведе официално публично представяне на книгата в крайдунавския град.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две приятелки си говорят:

- След като напуснах моя бивш, сега всеки ден ми звъни целия в сълзи!

- Аха, прошка иска, гадината?!

- Не, благодари...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари