Рекордьор на Гинес запали 72 000 свещи върху торта
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

Ашрита Фърман - мъжът, когото от Книгата на рекордите на Гинес описват като "най-продуктивния рекордьор", отбеляза ново постижение, запалвайки 72 000 свещи върху торта за рожден ден, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Фърман, който от 1986 г. е поставил 621 рекорда на Гинес, 206 от които все още неподобрени, се е справил с най-новото предизвикателство късно в събота в Ню Йорк.
С рекорда и тортата Ашрита Фърман е искал да почете своя духовен водач Шри Чинмой (1931 - 2007), който тази година щеше да навърши 85 години.
Празничният сладкиш е бил с размери 13,5 на 3 метра. За да бъде признато начинанието на Фърман за рекорд, поставените върху тортата 72 000 свещи е трябвало да горят едновременно в продължение на две минути. Свещите са били запалени с помощта на 70 приятели на рекордьора, "въоръжени" с газови факли.
Като награда всички помагачи са получили парче от тортата.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...