Река Батънска излезе от коритото си в Сопот
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Пътят до паметника на Сопотския революционен комитет е непроходим
Река Батънска излезе от коритото си в Сопот след обилните валежи, които продължават да засягат голяма част от страната. Пътят до паметника на Сопотския революционен комитет вече е непроходим за леки автомобили, съобщиха от местното читалище.
Метеорологичните служби поддържат в сила редица предупреждения за силни валежи и в днешния ден. За областите Смолян и Кърджали е обявен червен код, където се очакват количества над 60 литра на квадратен метър.
Оранжев код за валежи е в сила за общо девет области, включително и Русе. В тези райони се очакват количества около и над 45 литра на квадратен метър. Освен Русе, предупреждението важи за Велико Търново, Габрово, Ловеч, Пловдив, Стара Загора, Хасково, Ямбол и Бургас.
Местни жители споделят снимки в социалните мрежи, показващи разливането на реката и наводнените участъци. Властите призовават гражданите да избягват рисковите зони и да следят метеорологичните бюлетини.






























