Програма на събитията в Русе през месец септември 2020 година

2

Програма на събитията в Русе през месец септември 2020 г.

ОБЩИНА РУСЕ

6. неделя

11:30 ч.

Паметник на загиналите в Сръбско-българската война

135 години от Съединението на България

Тържествена церемония

по поднасяне на венци и цветя

22. вторник

11:00 ч.

Паметник на Свободата


18:30 ч.

пред Доходно здание

112 години от Независимостта на България 

Тържествена церемония

 по поднасяне на венци и цветя 


Концерт на ФТТ „Найден Киров“

Художествен ръководител Богдан Донев

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2020

28.08. – 8.09.

РХГ

ул. „Борисова“ №39

Община Русе • ОбКИ Художесвена галерия – Русе  

Резонанс

Благотворителна изложба на творби от млади русенски автори в полза на Инфекциозното отделение на УМБАЛ „Канев“ – Русе

проектът се финансира

по Програма „Култура“ на Община Русе

1 – 11.09.

10:00 – 12:00 ч.

РИМ – Лапидариум

Вход свободен

Регионале исторически музей – Русе

ЕкоАрт Drawing Room

Майсторски клас по рисуване

Ръководител: Иван Иванов – Йоаний

2. сряда

20:00 ч.

площад пред Операта

Билети – каса Опера

при лошо време – Доходно здание

 

Община Русе • Държавна опера – Русе

250 години от рождението на Л. В. Бетовен

Л. В. Бетовен – Симфония №9

Диригент Йордан Камджалов

Солисти: Владислава Гарвалова сопран

Петя Цонева мецосопрн

Петър Костов тенор

Момчил Миланов бас

Хор и оркестър на Държавна опера – Русе

4. петък

9:30 – 22:00 ч.

Русенски кей

Община Русе • Фондация „Русе – град на свободния дух“

Река Дунав – път към Европа

3D Street Art

игри, състезания и анимации за деца, рисунки на асфалта, изложби, концерти 

със специалното участие на Миро

11 – 30.09.

РХГ

ул. „Борисова“ №39

 

Община Русе, ОбКИ Художествена галерия – Русе

Самсара

Изложба на: Зюхтю Калит скулптура

Евгени Петров живопис

12 – 13.09.

площад пред Общината

18:00 ч.

 

 

 


12. събота

14:30 – 15:30 ч.

Пленарна зала

 

17:00 ч.

Доходно здание

18:00 – 20:00 ч.

 

18:00 – 23:00 ч.

пред Общината

 

 

 

 

 

 

 


13. неделя

14:00 – 15:00 ч.

Пленарна зала

 

18:00 – 20:00 ч.

 

18:00 – 23:00 ч.

пред Общината

Община Русе • Сдружение „Грийн Рок Фест“

Фондация „Русе – град на свободния дух“

12. Green Rock Fest Ruse 2020

Специален гостГрупа D2 и Дичо

с проекта "D2 Acoustic Greatest Hits 20"

с подкрепата на: „Общински пазари“ ЕООД, „ВИТТЕ Аутомотив България“ ЕООД, „В и К“ ООД – Русе, „Дунарит“ АД и др.


Майсторски клас по китара на Мирослав Иванов

 

Зелени рок истории

откриване на фото изложба на Петър Стаменков

Фейспейнтинг

 

Рок концерт с групите MIG21Русе, ПердахРусе

The Strangers – Пловдив, Hammer DanceРусе

Bendida – София, LSDD – Варна

Специален гост – Saint Electrics


 

Майсторски клас по китара на Димитър Кърнев

Фейспейнтинг

 

Рок концерт с групите The RockРусе, Uninvited Русе, Roadwire – Враца, Artificial CometРусе

Forgot The Ten – Шумен,  Star Crystal –  Украйна

Специален гост –  D2 и Дичо

16.09. – 11.10.

РХГ

ул. „Борисова“ №39

Община Русе, ОбКИ Художествена галерия – Русе

Между небето и земята

изложба на Йордан Кисьов живопис

17 – 19.09.

РБ „Л. Каравелов“

РБ Любен Каравелов • УМБАЛ „Канев“

АМТИИ „Проф. А. Диамандиев – Пловдив

7. Международна научна конференция

Еволюция срещу революция,

или за моделите на развитие

20. неделя

10:00 – 20:00 ч.

площад пред Съдебната палата

National Geographic Kids България

съвместно с Община Русе организират

Образователна и занимателна обиколка за деца

24. четвъртък

19:00 ч.

з. Европа

Издателство Елм • Община Русе

Есенна привечер – от Бетовен до Владигеров

Иван Керековски пиано 

В програмата: творби от Л. В. Бетховен, Р. Шуман

Й. Брамс, П. Владигеров

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на  Министерството на културата

26. събота

11:00 – 23:00 ч.

Римска крепост

Сексагинта Приста

Регионален исторически музей – Русе

Римски пазар

(пазар, възстановки, демонстрации на кухня)

ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ

15. вторник

11:00 – 14:00 ч.

пред Съдебната палата


16:00 – 18:00 ч.

пред Съдебната плата


18:00 ч.

пред Доходно здание

Информационна кампания за откриване на новия творчески сезон 2020 – 2021 г.

 


Младежки пространства

 


 

Концерт на съставите към ОМД – Русе  

 

РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА „Л. КАРАВЕЛОВ”

 

5. събота

11:00 ч.

Гал. Библиотека

Дамски писателски клуб „Фортуна“, клуб „Мечтание“ – Русе

Награждаване на лауреатите от Националния конкурс за къс разказ „Мостове 3“ и

представяне на сборника

с подкрепата на Фондация „Русе – град на свободния дух“

9. сряда

18:30 ч.

Лятна сцена в двора

 

Пътеводител за защита на работното място

Презентация на книгата на Ваня Григорова  икономически съветник в Конфедерацията на труда Подкрепа

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР „САВА ОГНЯНОВ“

 

ГОЛЯМА ЗАЛА „ПРОФ. МЛАДЕН КИСЕЛОВ”

26. събота

19:00 ч.

премиера

Суматоха по Йордан Радичков

Режисьор Николай Урумов

Сценография и костюми Кирил Наумов

Музика Пламен Мирчев – Мирона

Участват: Асен Блатечки, Венцислав Петков

Йовко Кънев, Косьо Станев, Любомир Кънев Красимир Ненков, Крум Берков, Милен Димитров

и Петя Венелинова

КАМЕРНА ЗАЛА „СЛАВИ ШКАРОВ”

16. сряда

19:00 ч.

премиера

LOVID-19 по пиесата на Анна Бужинска

Най-много самоубийства стават в неделя

Режисьор и сценограф Евгения Явашева

Музика Пламен Мирчев – Мирона

Видео и фотография Асен Николов

Участват: Ивайло Спасимиров, Кристиана Ценкова

17. четвъртък

19:00 ч.

LOVID-19 по пиесата на Анна Бужинска

Най-много самоубийства стават в неделя

Режисьор и сценограф Евгения Явашева

Музика Пламен Мирчев – Мирона

Видео и фотография Асен Николов

Участват: Ивайло Спасимиров, Кристиана Ценкова

 

държавна опера – русе

10. четвъртък

19:00 ч.

Доходно здание

Българи от старо време

оперета от А. Карастоянов
(по едноименната повест на Любен Каравелов)
Диригент Владимир Бошнаков
Либрето Коста Райнов

Със специалното участие на Николай Урумов

Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера - Русе

14. понеделник

19:00 ч.

Доходно здание

Балетна гала

Постановка: Весела Василева и Марияна Захариева

В програмата: фрагменти от балетните шедьоври на

П. И. Чайковски, Ал. Глазунов, Л. Минкус, Ад. Адам   

Балет на Държавна опера – Русе

18. петък

19:00 ч.

зала Филхармония

Бетовен и неговите предшественици

Хайдн и Моцарт

Симфоничен концерт

Диригент Сунай Муратов

Солисти: Ангел Станков и Йосиф Радинов

30. сряда

19:00 ч.

Доходно здание

премиера

Джани Скики
едноактна комична опера от Джакомо Пучини

Диригент Димитър Косев

Режисьор Михаела Панайнте (Румъния)
Сценограф Михай Панайтеску (Румъния)

Солисти и оркестър на Държавна опера – Русе

КУКЛЕН ТЕАТЪР

13. неделя

11:00 ч.

Мравчо  голямото море

от Живка Донева и Тодор Вълов

Постановка Тодор Вълов 

Музика Пепи Писарски

Сценография Стефка Кювлиева

Участват: Ивета Маринова, Светлина Станчева Теменуга Хараланова и Хубен Нурев

Подходящ за най-малките

20. неделя

11:00 ч.

Кой е по-хитър от Вера Стойкова

по български народни приказки

Режисура Дарин Петков

Сценография Цветана Коева

Музика Иван Драголов

Участват: Йоланда Димова и Любен Русенски

Подходящ за деца над 4 години и възрастни

27. неделя

11:00 ч.

Трите прасенца по английска народна приказка

Драматизация и режисура Валентин Владимиров

Музика Станимир Иванов

Сценография Юлия Лачева

Участват: Силвия Нейкова, Йоланда Михайлова и Любен Русенски

Подходящ за най-малките

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

пл. „Ал. Батенберг“ №3

Екомузей с аквариум – постоянни експозиции

Работно време: 9:30 – 18:00 ч. (без почивен ден

Музей на градския бит (ул. „Фердинанд” 39)

В света на модерността

Работно време: 9:00 – 17:30 ч. (без почивен ден)

Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40)

постоянна експозиция

Работно време: 9:30 – 18:00 ч. (без почивен ден)

Къща-музей „Захари Стоянов” – (бул. „Придунавски” 12)

постоянна експозиция

Работно време от вторник до събота: 9 – 17:30 ч.

Почивни дни: неделя и понеделник

Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста”

музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“ 

Работно време от вторник до събота: 9:00 – 17:30 ч.

Почивни дни: неделя и понеделник

Археологически резервати:

Ивановски скални църкви и Средновековен град Червен

Работно време: 9:00 – 18:00 ч. (без почивен ден)

     

Община Русе не носи отговорност за промени в предварителната

програма на културните институти.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Името ми на японски е Биралочи Яко.

Харесай Дунавмост във Фейсбук