Президентът подари на папата триптих от Тревненската школа

0
Това е четвъртата официална среща на президента Радев с папа Франциск
Това е четвъртата официална среща на президента Радев с папа Франциск Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев и водената от него делегация бяха на аудиенция при папа Франциск във Ватикана

Държавният глава подари на главата на Римокатолическата църква триптих от Тревненската школа от 19 век, върху която е изобразена Света Богородица със светци, пазители на дома.

Това е четвъртата официална среща на президента Радев с папа Франциск, уточнява БНР. Българският президент имаше срещу с главата на Римо-католическата църква в папската библиотека на Апостолическия дворец. Радев се срещна и с държавния секретар на Светия престол кардинал Пиетро Паролин.

Във ватиканската апостолическа библиотека, в която се съхраняват документи, ръкописи и карти, свързани с българската история, президентът разгледа фрагменти от трактата на архиепископ Петър Богдан Бакшич, автор на най-старата история на България, написана преди повече от 350 години.

Днес държавният глава ще посети знакови места, свързани с делото на Кирил и Методий.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари