Пребиха мъж в двора на училище в Карнобат

1
От прокуратурата искат постоянен арест за двамата биячи
От прокуратурата искат постоянен арест за двамата биячи Снимка: Прокуратура на Република България

От прокуратурата искат постоянен арест за двамата биячи

Окръжна прокуратура - Бургас внесе днес в съда искане за вземане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо двама мъже, обвинени в опит за умишлено убийство в град Карнобат, съобщават от пресцентъра на институцията.

Тежкото престъпление е извършено на 17 юни 2026 година в двора на местно училище, където е нападнат 46-годишен мъж.

Нападение в училищния двор

По време на разследването е установено, че обвиняемите с инициали А.Ш. и М.Ш. са действали в съучастие като съизвършители. Те са нанесли множество удари по тялото на пострадалия, използвайки юмруци, ритници и дървена пръчка.

В резултат на жестокия побой 46-годишният мъж е получил тежки травматични увреждания. Поради сериозното си състояние той е бил транспортиран по спешност и настанен за лечение в болнично заведение.

Правна квалификация и съдебно производство

Срещу двамата нападатели е повдигнато обвинение за опит умишлено да умъртвят друго лице. Престъплението е квалифицирано по член 115, във връзка с член 18, алинея 1, във връзка с член 20, алинея 2 от Наказателния кодекс.

Предстои Окръжен съд - Бургас да насрочи начален час за съдебното заседание. Очаква се то да се проведе в рамките на днешния ден, за да може магистратите да се произнесат по исканата от прокурорите мярка за неотклонение.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари