Първи случай на ебола в Кот д’Ивоар от 25 години

0
По думите на здравния министър става дума за 18-годишно момиче
По думите на здравния министър става дума за 18-годишно момиче Снимка: архив

В Кот д'Ивоар откриха първия от 25 години случай с хеморагичния вирус ебола.

Toва съобщиха вчера отделно здравното министерство и Световната здравна организация (СЗО), предаде Ройтерс, цитирани от БТА.

По думите на здравния министър Пиер Димба на Кот д'Ивоар става дума за изолиран случай с 18-годишно момиче. То е пристигнало от съседна Гвинея.

От СЗО казаха, че това е първият случай с ебола в Кот д'Ивоар от 1994 г. насам.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари