Първан Симеонов: Потресаващата бедност на места у нас поражда откровена тъпотия
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
8% отговор, че земята е плоска не е малко.
На какво се дължи обаче – има изключени от обществото хора, има гетоизирани общности, има потресаваща бедност на места в България, която поражда откровена тъпотия. Това обяви в предаването „Тази сутрин” Първан Симеонов от „Галъп” по повод последното проучване на агенцията, в което имаше и въпрос за формата на Земята, предава bTV.
„Гледайки отговорите на този въпрос, трябва да мислим за гетата и бедните в България, а не за това дали българите са тъпи. Не, българите не са тъпи”, каза още социологът.
Той уточни, че има страни от Западна Европа, в които делът на посочилите, че Земята е плоска е по-голям. Подобен отговор често се дължи и на недоверие в официалната информация и институциите.
По думите на Симеонов именно на такова недоверие се дължи и гласуването за брекзит във Великобритания.




















Делян Пеевски търси сметка от началника на НСО
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Съдийският вот отряза русенския магистрат Ивайло Йосифов за...