Откриха десетки мигранти в ловно стопанство над Ихтиман
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Някои от мъжете са опитали да избягат
Откриха десетки мигранти в ловно стопанство над Ихтиман. Всички те твърдели, че идват от Афганистан и са избягали заради конфликта в страната. Акцията по задържането им продължила часове наред. Някои от мъжете отказали да се подчинят на полицейските разпореждания и опитали да избягат. Мигрантите били открити от шефа на охраната на ловно стопанство в планината над града.
„За пореден път ни беше сервирана поредната порция мигранти. Този път бяха 28. 21 от тях останаха, 7 избягаха и се наложи да ги търсим. Полицаите дойдоха много бързо - един патрул с двама души. Единият от тях остана да пази вече задържаните, а с другия започнахме да търсим останалите”, обясни пред NOVA охранителят в ловното стопанство Иван Янкулов.





















Николай Попов: Това е Васко, един от джигитите, които...
"Еко Русе Груп" продължава миенето на булеварди и улици
НАТО подготвя помощ за Украйна в размер на 70 милиарда евро
Здравко Василев: По морето ще останат само банички и дюнери
Румен Христов: Бюджетът се бави много