Откриха 80 000 къса цигари в камион на Дунав мост 2
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Служители на Агенция "Митници" - Русе пресякоха нелегален износ към Европа
Митнически служители от Териториална дирекция Митница Русе предотвратиха опит за нелегален износ на голямо количество тютюневи изделия. Акцията е проведена на граничния пункт Дунав мост 2 при Видин, където инспекторите са задържали 80 000 къса цигари и 2 килограма тютюн за пушене.
Тютюн сред хранителни продукти
На 24 април инспекторите спират за щателна проверка товарен автомобил с българска регистрация, пътуващ в посока Румъния. Водачът, който е български гражданин, представя редовни документи за превоз на хранителни стоки от България за Германия и Нидерландия.
При извършения физически контрол на товара, сред палетите с хранителна продукция, митничарите откриват скрити кашони с тютюневи изделия. Установени са общо 4000 кутии цигари от четири различни търговски марки, както и 50 пакета по 40 грама тютюн за пушене. Всички намерени стоки са били облепени с валиден български акцизен бандерол.
Шенгенски мерки за контрол
Нелегалната пратка е конфискувана. На шофьора на камиона е съставен акт за установено административно нарушение по Закона за акцизите и данъчните складове.
От Агенция "Митници" уточняват, че проверката е част от засилените компенсиращи мерки след отпадането на граничния контрол по вътрешните граници на ЕС, вследствие на приемането на България за пълноправен член на шенгенското пространство през 2025 година.





















