От утре заведенията и моловете няма да работят
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
За 10 дни ще бъдат затворени и училищата, детските градини и спортните зали
Заведенията и моловете ще бъдат затворени от утре – 22 март.
За 10 затварят също детските градини, училищата, спортните зали и магазините за нехранителни стоки, които са на площ по-голяма от 300 кв. метра.
За заведенията затварянето се случва само 20 дни, след като бяха отворени на 1 март, информира bTV.
Ден преди затварянето много от клиентите на заведенията се възползваха като за последно.
Всяко затваряне и отваряне излиза солено, казват собствениците.
Малкото останали служители в бранша не са сигурни, че ще издържат още без заплата.
В последния работен ден на моловете наплив от клиенти нямаше.
Мярката може да бъде и удължена, все още не се знае дали 10 дни ще са достатъчни за подобряване на пандемичната ситуация у нас. Остават в сила всички социални и икономически мерки за компенсация на бизнеса и служителите.























Моторист загина на булевард „България“
Илияна Йотова: България държи златна карта
Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...
Моторист загина на булевард „България“