От днес влизат в сила новите правила на МВР срещу корупцията на пътя
- Редактор: Мария Попова
- Коментари: 0
От днес влизат в сила новите правила на МВР срещу корупцията на пътя. Пътните полицаи вече ще са задължени да ни казват защо ни спират. За превишена скорост ще получаваме само електронен фиш, който ще се издава от стационарните камери.
За нарушения на правилника ще може да ни спира само пътна полиция - униформени с широки светлоотразителни кантове и бели фуражки.
Проверки за сложен колан, изправен автомобил и детски седалки ще се правят само при големи акции.
До месец се очаква всички 2500 автомобила на полицията да бъдат оборудвани с GPS-системи за контрол.
От МВР обещават, че новите мерки ще намалят корупцията на пътя с 80%. Първите резултати ще бъдат отчетени през януари.























19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Моторист загина на булевард „България“
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Системно източване превръща езерото Текето в блато