Организацията на БЧК в Русе е една от най-добрите в страната
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0

Русенската организация на Българския Червен кръст е една от силните в страната.
Това заяви преди началото на отчетно събрание на Областния съвет на БЧК генералният директор на червенокръстката организация доц. Красимир Гигов. Той определи дейността на русенските доброволци като „много разнообразна“ и изключително полезна.
Около три милиона евро са дарени на БЧК за подкрепа на сирийските бежанци у нас от началото на бежанската вълна, каза доц. Гигов в отговор на въпрос във връзка с актуалната за страната тема.
Средствата са дарени от различни организации и институции от Чехия, Словакия, Швейцария, Холандия и САЩ.
Изхранването към момента на бежанските лагери се извършва от БЧК, но през следващата седмица Министерството на отбраната и Държавната агенция за бежанците ще поемат тази функция, каза още доц. Гигов. Той уточни, че прехраната на един бежанец на ден струва между три и пет лева дневно.
























Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...