Огромно дърво рухна до Гимназията по строителство
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Инцидентът се размина без пострадали само заради ваканцията
Масивно дърво рухна върху пешеходната алея в непосредствена близост до Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия (ПГСАГ) „Пеньо Пенев“ в Русе. За инцидента на булевард „Цар Освободител“ сигнализираха подадоха граждани в социалните мрежи.
Късмет в неучебно време
Мястото, където е паднало дървото, е изключително оживено през делничните дни. Алеята се използва активно от ученици по време на междучасията, както и от много русенци.
"Само неучебното време спаси децата на Строителния техникум. Иначе алеята „гъмжи“ в междучасието", коментира Диана Христова, която разпространи кадрите от мястото на инцидента във Фейсбук групата "Забелязано в Русе".
Проблемът със зелената система
Това не е изолиран случай в крайдунавския град. Русенци често сигнализират за потенциално опасни дървета, които се нуждаят от санитарна сеч или укрепване. Инцидентът днес повдига отново въпроса за превантивния контрол и състоянието на зелената система в града.
Гражданите настояват за по-строг мониторинг от страна на отговорните институции, за да се гарантира безопасността на пешеходците, особено в районите около учебните заведения.























