Обвинените в шпионаж българи застават пред съда

0
Българите ще бъдат обвинени от Кралската прокуратура в заговор за събиране на информация
Българите ще бъдат обвинени от Кралската прокуратура в заговор за събиране на информация Видео: bTV

Българите ще бъдат обвинени от Кралската прокуратура в заговор за събиране на информация

Петимата българи във Великобритания, обвинени в шпионаж в полза на Русия, ще се явят пред Уестминстърския магистратски съд на 26 септември, предаде bTV.

Орлин Русев, Бисер Джамбазов, Катрин Иванова, Иван Стоянов и Ваня Габерова ще бъдат обвинени от Кралската прокуратура в заговор за събиране на информация.

Според обвинението тя е пряко или косвено полезна на враг и вредна за безопасността и интересите на Обединеното кралство.

Първоначално станаха ясни само трима от извършителите, като вчера списъкът се разшири с още двама - Иван Стоянов и Ваня Габерова.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари