Натовски танкове "окупират" България
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
България се готви да посрещне най-голямото натовско учение за годината.
То ще се проведе на територията на три държави - у нас, в Румъния и в Унгария, през юли.
След анексирането на Крим от Русия преди 3 години НАТО прие, освен осигуряващи, и сдържащи мерки по източните си граници, предава bTV.
Миналата година се проведоха серия от подобни учения, в който държави от алианса се включват в отбраната на Балтийските държави и Полша. Сега акцентът е върху югоизточните граници на пакта.
"Сценарият не е насочен към определен противник от регионален или от всякакъв характер. Просто се отработват различни видове тактически прийоми", каза вицеадмирал Емил Евтимов.
У нас през юли на полигоните Ново село и Корен, и летищата Граф Игнатиево и Безмер ще има близо 4000 военни. Само в Ново село ще има близо 2000.
Силите на НАТО няма да надвишават бройката, за която е нужно разрешение на парламента.
"Районът на Черно море е стратегически важен и България осигурява стабилността в него. Най-важното е да се придържаме заедно и да демонстрираме ниво на готовност”, заяви ген. Бен Ходжис.
На оглед днес бяха водещите американски офицери, които се занимават с планирането на учението в Ново село.




















Делян Пеевски търси сметка от началника на НСО
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Изработват триизмерен макет на центъра на Русе
Съдийският вот отряза русенския магистрат Ивайло Йосифов за...